24 maja 2024

Kiedy opłaca się wynająć salę konferencyjną?

Sala konferencyjna dla wielu osób jest doskonałym miejscem do planowania spotkań ze swoimi zespołami, omawianie strategii na najbliższe dni oraz do porozmawiania ze wszystkimi twarzą w twarz. Wielu rzeczy nie da się przeprowadzić w inny sposób, a nie każdy ma własną salę konferencyjną. Zanim zaczniesz zastanawiać się, czy warto w taką zainwestować, sprawdź, czy nie opłaca Ci się czegoś wynająć.

Jednorazowe spotkanie z zespołem


Salę konferencyjną opłaca się wynająć, jeśli zarządzone spotkanie jest jednorazowe albo jeśli odbywają się one rzadko. Warto pamiętać, że swoja sala to nie jeden wydatek, który starcza na lata, ale ciągłe odnawianie i nowe koszty, którym trzeba sprostać. Wiele firm nie potrzebuje własnego miejsca, jeśli nie organizują się one tak często, a na spotkania organizacyjne równie dobrze można wykorzystać stałe biura. Wynajęta sala jest w pełni zdatna do użytku, często łączy się z usługą cateringową dla pracowników i nie trzeba martwić się jej wyposażeniem czy pojemnością. Odciąża z wielu spraw organizacyjnych.

Konferencja połączona ze szkoleniem u specjalisty


Jeśli konferencja albo inne spotkanie urządzane w takim pomieszczeniu ma łączyć się ze szkoleniem osoby z daleka, albo z ćwiczeniem swoich umiejętności w terenie, to dobrze jest wynająć salę. To dlatego, że często w przypadku organizowania szkoleń jego prowadzący ma już gotowe miejsce, które zna i w którym dobrze mu się pracuje, dzięki czemu całe wydarzenie pójdzie sprawniej. Do tego jeśli będzie trzeba szybko się gdzieś przemieścić, dobrze jest wynająć salę w pobliżu takiego miejsca albo nawet w nim, jeśli jest to cały kompleks szkoleniowy. Dzięki temu każdy dotrze szybko na miejsce bez względu na to, w jaki sposób się przemieszcza.

Mała firma albo brak stałej siedziby


Małej firmie zwyczajnie nie opłaca się mieć swojej pojemnej sali konferencyjnej. Wygodniej i oszczędniej będzie coś raz na jakiś czas wynająć. Podobnie sprawa ma się w przypadku firm, które nie posiadają stałej siedziby, pracują bez biur czy innych fizycznych zakładów. W takim wypadku utrzymywanie samej sali konferencyjnej nie ma sensu, mimo że wyglądałoby to bardzo profesjonalnie i przyciągałoby uwagę. Lepiej oszczędzać na tego typu wydarzeniach, bo wiele firm pokazało już, że zbyt duża rozrzutność podczas spotkań z pracownikami i potencjalnymi kontrahentami może źle skończyć się dla ich finansów.