25 czerwca 2024

Co warto wiedzieć przed podjęciem pracy dla opiekunek w Niemczech?

Praca w opiece w Niemczech jest jedną z najatrakcyjniejszych ofert na rynku pracy. Nie tylko ze względu na dobre zarobki, ale również stosunkowo niskie wymagania. Do tego zawodu nie jest wymagana znajomość skomplikowanych programów komputerowych, w wielu przypadkach nie jest nawet wymagane doświadczenie. Najważniejsza jest chęć niesienia pomocy innym, empatia, umiejętne zarządzanie domem. Te cechy posiada niemal każda polska gospodyni. Między innymi właśnie z tych przyczyn Polki są tak cenione w tej branży. Niemieckie rodziny mogą czuć się pewnie, bo wiedzą, że i senior i jego dom będzie objęty odpowiednią opieką.

Przed pracą w opiece w Niemczech

Zanim podejmiemy pracę dla opiekunek w Niemczech, warto dowiedzieć się o najistotniejszych aspektach tej pracy. Należy pamiętać, że wyjeżdżamy do osoby starszej i schorowanej, która nie może już funkcjonować samodzielnie. Niezbędne będą ogromne pokłady cierpliwości, ponieważ przy wielu czynnościach senior będzie od nas potrzebował pomocy. Może się też zdarzyć, że osoba starsza, zirytowana swoim trudnym położeniem, będzie dla opiekunki nieprzyjemna. Trzeba kierować się wtedy wyrozumiałością i niezłomną chęcią niesienia pomocy.

Jeśli chodzi o załatwienie formalności przed wyjazdem, najwygodniejszą i najbezpieczniejszą formą pracy w opiece w Niemczech jest zawarcie umowy z agencją opiekunek, np. Veritas. Agencja zapewnia czytelną umowę po polsku, wszystkie potrzebne ubezpieczenia oraz rozlicza za nas podatki, więc nie musimy się głowić, czy rozliczać się według polskiego, czy też niemieckiego prawa podatkowego. Agencja zapewnia dojazd na miejsce zlecenia oraz opiekę koordynatora, który jest zawsze do dyspozycji opiekunki.

W trakcie pracy w opiece w Niemczech

Praca dla opiekunek w Niemczech wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim koszty transportu są pokrywane przez agencję, zakwaterowanie zapewnia rodzina seniora, a wyżywienie jest wliczone w fundusze na zakupy spożywcze dla seniora, które zazwyczaj również zapewnia rodzina. W agencji Veritas można znaleźć zlecenia o miesięcznym wynagrodzeniu od 1700 do 2000 euro. Kwota jest podawana w netto i nie kryją się za nią żadne dodatkowe wydatki.

Jeśli chcesz spróbować sił w pracy dla opiekunki w Niemczech, wypełnij formularz na stronie veritas.pl lub skontaktuj się z nami telefonicznie. Nasz rekruter przedstawi najlepsze oferty i przeprowadzi przez każdy etap procesu rekrutacyjnego. Czekamy na Twoje zgłoszenie na stronie: Praca w Niemczech dla opiekunek.