25 czerwca 2024

Klucze do rozszerzenia działalności gospodarczej

Dla wielu osób rozszerzenie działalności gospodarczej może być dużym wyzwaniem. Kluczem do dalszego rozwoju małej firmy jest robienie tego w sposób inteligentny oraz z pomocą i zaangażowaniem otaczającego Cię zespołu. Oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc,

Klucze do rozszerzenia działalności gospodarczej

Naucz się delegować zadania

Byłeś na tyle mądry, że założyłeś własny biznes. Teraz wykorzystaj tę inteligencję, aby znaleźć sposób na uproszczenie, standaryzację, automatyzację i delegowanie zadań w sposób, który może wykonać przeciętny pracownik (pomyśl o McDonald’s). Stwórz listę i za każdym razem, gdy masz zadanie do oddelegowania pracownikowi, dodaj je do listy. Nie tylko pomoże Ci to wyrobić nawyk, z czasem dzięki tej liście stworzysz opis stanowiska pracy i będziesz wiedział dokładnie czego szukasz.

Zatrudniaj odpowiednie osoby

Wystrzegaj się zatrudniania dla samego zatrudniania. Poświęć czas na stworzenie strategii zatrudniania i pytań, które zadasz podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Dokształć się i poznaj rzeczy, o które nie możesz legalnie zapytać na rozmowie kwalifikacyjnej, a także zbadaj, ile inne firmy płacą za dane stanowisko i jakie korzyści oferują pracownikom na danym stanowisku.

Rozwiń firmę dzięki outsourcingowi

Powiedzmy, że jesteś gotowy zaoferować nowe usługi swoim obecnym klientom, ale aby zmotywować i zaskoczyć nowych klientów, musisz użyć marketingu w mediach społecznościowych. Problem w tym, że nie masz pojęcia jak to zrobić. Nie martw się! Wielu właścicieli firm nie robi wszystkiego samemu – zlecają to innym profesjonalistom, aby skupić się na tym, co robią najlepiej. Istnieje wiele firm, które mogą pomóc Ci w prowadzeniu mediów społecznościowych.  Poznaj wszystkie zastosowania marketingu w biznesie tutaj.

Partnerstwo z innymi przedsiębiorstwami

Wyobraź sobie, że jesteś profesjonalnym fotografem/kamerzystą, który ma więcej wydarzeń niż może obsłużyć. Znajdź innego właściciela firmy w swoim zawodzie i współpracuj z nim, abyś mógł wziąć na siebie więcej pracy bez konieczności zatrudniania nowych pracowników. Innym sposobem na rozwój biznesu jest rozszerzenie „menu” usług.

Na przykład, jeśli masz biznes krajobrazowy i znasz kogoś, kto czyści baseny, nawiąż współpracę. Współpracując z nim, możesz zaoferować swoim klientom kompletny pakiet do konserwacji basenów i kształtowania krajobrazu. Znalezienie uzupełniających się firm, które nie konkurują o Twoich klientów, może być wygraną dla obu małych firm.