21 kwietnia 2024

Rekrutacja do zespołu SEO. Jak zrobić to dobrze?

E-commerce to jeden z najszybciej rozwijających się rynków. Duże zapotrzebowanie na rozwój tej branży spowodowane jest nagłym wzrostem zakupów online. Wysoki popyt wygenerowany został po części przez pandemię i cykliczne izolacje. Wiele marek stoi teraz przed zadaniem rozbudowy swojego zespołu e-commerce o nowych specjalistów. Dobrze dobrany team to gwarancja skutecznej strategii e-commerce, która pomoże zwiększyć rozpoznawalność marki i pokonać konkurencję. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy warto skorzystać z profesjonalnej pomocy w tym zakresie.

Samodzielne budowanie zespołu

Branża handlu elektronicznego to niezwykle rozbudowana dziedzina. W skład zespołu e-commerce wchodzi wielu specjalistów. Między innymi są to: SEO Specialist, SEM Specialist, Content Specialist czy E-commerce Manager. Do każdej z tych rekrutacji potrzebna jest wiedza techniczna. Tak, aby móc prawidłowo zweryfikować umiejętności kandydata. Samodzielna rekrutacja staje się więc niezwykle trudnym procesem.

Duża część marek decyduje się więc na współpracę z firmą zewnętrzną. Co prawda może się wydawać, że jest to kosztowny czy czasochłonny proces. Jednak nic bardziej mylnego. Przedłużający się samodzielny proces rekrutacyjny to często bardzo droga inwestycja. Warto więc powierzyć to zadanie specjalistom, którzy zrobią to sprawnie i bezproblemowo.

Proces zatrudniania pracownika z agencją rekrutacyjną

Spośród ofert agencji warto zwrócić uwagę na agencje butikowe. Są to firmy zajmujące się wąskim zakresem (jedną branżą lub jej częścią). Dzięki temu posiadają wiedzę i zasoby, aby dokonać dokładnej weryfikacji umiejętności potencjalnych kandydatów. Przykładem takiej firmy jest Veritas Recruitment. Jest to agencja rekrutacyjna specjalizująca się w branżach digital i e-commerce. Przedsiębiorstwo zatrudnia osoby wywodzące się z e-commerce/digital. To rozwiązanie sprawia, że headhunterzy Veritas Recruitment są w stanie z powodzeniem wyszukać najlepsze talenty na rynku. Szukasz wsparcia w budowaniu zespołu SEO/SEM? Skorzystaj z pomocy doświadczonych specjalistów: Rekrutacja specjalista SEO.