21 kwietnia 2024
poprawa-finansow

9 porad, by poprawić swoją sytuację finansową

Pieniądze, kasa, forsa… kto z nas nie chciałby jej mieć więcej? Nie można zaprzeczyć, że pieniądze są ważne i powodują stres. W rzeczywistości jednym z głównych powodów, dla których ludzie czują się bezwartościowi i mają niską samoocenę, są kwestie związane z pieniędzmi. W tych ekonomicznych czasach ważniejsze niż kiedykolwiek jest przejęcie kontroli nad swoją sytuacją finansową w celu uzyskania kontroli nad własnym rozwojem.

1. Prowadź finansowy arkusz kalkulacyjny — finansowy arkusz kalkulacyjny jest łatwy do wykonania i jest doskonałym sposobem na śledzenie tego, co się dzieje i co nadchodzi. Upewnij się, że zawierasz wszystko, od zakupów kartą kredytową, członkostwa, ubezpieczeń, artykułów spożywczych, przejażdżek taksówką i wycieczki na zakupy. Jeśli wydajesz więcej, niż zarabiasz, masz problem i musisz zmienić swoje nawyki związane z wydawaniem pieniędzy.

2. Odrzuć zbędne acz kosztowne małe rzeczy – małe rzeczy się sumują. Te codzienne kawy, te cotygodniowe czasopisma i te miesięczne karnety na siłownię muszą być rozliczane, gdy patrzysz na swoje finanse. Liczy się każdy grosz.

3. Uzyskaj pomoc, jeśli jej potrzebujesz – nie ma nic złego w proszeniu o poradę finansową. W rzeczywistości jest to jeden z najlepszych sposobów na uzyskanie wolności finansowej i dążenie do samodoskonalenia finansowego i samodoskonalenia. Znajdź doradcę finansowego, który pomoże Ci wyznaczyć cele i je zrealizować.

4. Pozostań bez długu– dług może być przytłaczający. Naprawdę przytłaczające. Ponadto zbyt duży sukces finansowy może powodować arogancję i pochopne planowanie finansowe. Ważne jest, aby nie tracić głowy, niezależnie od tego, czy jesteś na minusie, czy na zielonym. Podejmuj mądre decyzje finansowe niezależnie od tego, gdzie jesteś.

5. „Wyprzedaż” nie oznacza „kupuję to i oszczędzam” – tylko dlatego, że coś jest na wyprzedaży, nie oznacza, że musisz to kupić. Opieranie się jasnym światełkom „50% zniżki”, „kup jeden, a drugi gratis” i „przedmiot ze zniżką!” to duży krok do samodoskonalenia finansowego

6. Porozmawiaj ze swoim bankiem o oprocentowaniu kredytów hipotecznych – Twój kredyt hipoteczny i oprocentowanie nie są ustalone w kamieniu. Dobrym pomysłem jest negocjowanie od czasu do czasu lepszej umowy. Zobacz, co tam jest; porozmawiaj z kierownikiem banku; i jak najlepiej wykorzystaj swoje możliwości. Przeprowadzenie niewielkich badań może w końcu zajść daleko.

7. Porzuć impulsywne (i kompulsywne) kupowanie – kupuj tylko to, czego potrzebujesz, a nie to, czego chcesz. Impulsywne i kompulsywne kupowanie może prowadzić do wyrzutów sumienia kupującego (szczególnie po otrzymaniu rachunku z karty kredytowej), co może negatywnie wpłynąć na twoją samoocenę i poczucie własnej wartości. Wszyscy kochamy udane zakupy; ale w tych trudnych ekonomicznie czasach ważne jest, aby wznieść się ponad chęć robienia zakupów i udowodnić, że możesz to zrobić.

8. Przeprowadź badania rynku– istnieją lepsze oferty na ubezpieczenia, opłaty za prąd i abonamenty telefoniczne! Musisz tylko przeprowadzić badania i zobaczyć, czy możesz zdobyć lepszą ofertę. Ze względu na intensywną konkurencję w naszej gospodarce, wiele firm stale obniża ceny swoich usług, których potrzebujesz. Skorzystaj z tego, robiąc zakupy, porównując stawki i korzystając z kreatora wyceny online. Nawet głupie ubrania można kupować taniej- w second handach zamiast drogich sklepów. To nie obciach, a ekologia!

9. Korzystaj z Kont Oszczędnościowych mądrze – nie nazywają ich „rachunkami oszczędnościowymi” na darmo! Załóż konto oszczędnościowe i do wydatków. To, co zrobisz ze swoim kontem oszczędnościowym, zależy od Ciebie – być może oszczędzasz na wakacje; być może przeznaczasz pieniądze na edukację dziecka. Obserwowanie, jak Twoje konto oszczędnościowe rośnie z miesiąca na miesiąc, niezależnie od tego, czy wpłacasz 10 PLN, czy 1000 PLN, jest ważnym krokiem w uzyskaniu wolności finansowej i poprawie problemów finansowych.

Jeżeli szukasz opcji na pomnożenie gotówki, zawsze możesz też zajrzeć na rynek kryptowalut. Na naszej stronie bitkojn.pl znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć, aby zacząć przygodę w świecie krypto.