24 maja 2024

4 powody, dla których to płatności zbliżeniowe są o wiele bezpieczniejsze

Wiele osób poszukuje informacji, czy płatności zbliżeniowe kartą są bezpieczne. Od razu tutaj zaznaczam, że tak. Jest to jeden z tych najbardziej bezpiecznych sposobów płatności. Dlaczego? Właśnie w tym artykule poznasz 4 powody, dla których wiemy, że płatności zbliżeniowe są bardziej bezpieczne od zwykłych to płatności.

Czym jest karta płatnicza?

Artykuł o bezpieczeństwie płatności kartą rozpoczniemy od krótkiej definicji karty bankowej (płatniczej). Jest to tzw. instrument płatniczy, który najczęściej wydawany jest przez banki. Opisywana karta, jak sama nazwa wskazuje służy do regulowania należności za nabyte usługi lub towary, a także do wypłacania pieniędzy z bankomatów. Płatność kartą jest wygodniejszą i szybszą alternatywą w stosunku do transakcji gotówkowej. Nie trzeba za każdym razem gdy planujemy coś kupić wyjmować gotówki z bankomatu.

W momencie przeprowadzania transakcji wystarczy zbliżyć lub włożyć kartę płatniczą do specjalnego terminalu (czasem w razie potrzeby należy podać kod PIN i zatwierdzić, ale do tego wrócimy w dalszej części). Bank, dosłownie zajmie się całą resztą operacji, regulując zobowiązania w stosunku do sprzedawcy, a także pomniejszając saldo naszego rachunku o odpowiednią kwotę. Więcej interesujących artykułów dotyczących nowoczesnych metod płatności i ogólnie bankowości znajdziesz w serwisie wady.pl.

4 rozwiązania, które chronią Cię, gdy płacisz zbliżeniowo

Czasami terminal POS Zapyta Cię o PIN nawet i przy niskich kwotach.

Wiesz, że często terminal POS. Pyta Ciebie o PIN nawet podczas tego, gdy Ty zapłacisz tylko 10/20 złotych? Tak już jest w Polskim, prawie że zawsze zapyta terminal o PIN przy zakupach powyżej 100 złotych, ale i w Polskim prawie jest zaznaczone, to, że co jakiś czas terminal musi, się Ciebie zapytać o PIN nieważne ile to zapłacisz.

Szybkie zgłoszenia karty

Szybkie zgłoszenie zaginięcia karty płatności pozwoli Ci na to, abyś mógł uniknąć też i wiele nieprzyjemności szybkie zgłoszenie karty też i nie umożliwi płatności osobom nawet i zbliżeniowe. Dlatego, też jest to kolejne rozwiązanie.

Zabezpieczenia technologicznej

Coraz to nowsza technologia też i pozwala nam na coraz to większe zabezpieczenia technologiczne zbliżeniowej płatności. Wiele osób też i pozwoli Ci na zabezpieczenie takowej to karty przed i kradzieżą.

Większa kontrola nad kartą

Coraz to większa kontrola nad swoimi to wydatkami, a zarazem i płatności kartą też i pozwoli Ci to na zabezpieczenie płatności zbliżeniowej. Podczas tego, gdy terminal może i zapytać o PIN i CVC.